Коли починати готуватися до велоподорожі

By on

Чим правильніше планувати подорож, тим меншими будуть витрати на неї. Саме правильніше, а не якомога раніше, особливо спішити також не завжди означає економіню. В цьому пості ми опишемо яких саме часових рамок слід дотримуватись при плануванні велосипедної подорожі закордон. Матеріал найкраще підходить для довготривалих подорожей – від 2-х місяців і більше, але ви можете підглянути сюди навіть якщо ваша поїздка розрахована на 1 місяць. Ми виходимо з того, що до початку планування у вас немає нічого, навіть велосипеда, тому пропустить ті частини, які у вас вже готові.

Коли починати готуватися до вело подорожі

За 12-8 місяців

Починайте відкладати гроші. Warmshowers.

Складіть приблизний план витрат підготовки до подорожі та самої подорожі. Ви поки що не знаєте куди саме і як ви будете їхати, тому виходьте з розрахунку середніх витрат за день: при найдешевших, гостро бюджетних опціях це може бути $5-8\день, при дорожчих $20-35, семедні – десь по-середині (включно з усіма витратами). Якщо ваших збережень не вистарчає, починайте відкладати гроші зручними для вас пропорціями, вони не обов’язково повинні бути щомісяця однаковими.

Зареєструйтесь і створіть красивий профайл на warmshowers.org (як couchsurfing, але для велосипедистів) та підпишіться на їх сторінку у Фейсбуці. При першій же можливості приймате гостей, чим більше тим краще, годуйте їх, періть їм речі, водіть по місту, робіть все, що тільки можете і питайте, питайте, питайте. Пізніше, ви зрозумієте, наскільки це було цінним.

 

За 5 місяців

Велосипед. Цілі. Чернетка подорожі.

Обзаведіться велосипедом в такому стані, щоб на ньому можна було їздити. Не спішіть з аксесуарами. Катайтесь, проїдьте в загальній кількості хоча б 100 кілометрів по різній місцевості, це допоможе краще зрозміти, що потрітно буде докупляти.

Визначте цілі вашої подорожі. Чого ви хочете досягти? Це буде складна фізична подорож з випробовуванням на витриваліть, чи полегшена поїздка? Ви хочете розвідати маловідомі місця в безлюдних частинах світу, чи проїхатись по населеній місцевості з комфортною інфраструктурою? Ви можете собі дозволити щодня ночувати в хостелах, готелях і харчуватися в ресторанах, чи буде потрібна палатка та приладдя для готування їжі? Відповіді на всі ці питання дадуть вам чудове уявлення як далі планувати подорож.

Подумайте про вашу подорож більш детально, складіть чернетку, розбийте її по країнах. Особливо корисно відобразити план приблизний маршрут на карті. Повісьте карту на стіну. Починайте щоденно читати форуми, книги, статті, блоги про ті країни та подорожі велосипедами по них. Це займає багато часу, а після отриманої інформації ваш план може змінюватися.

 

За 4 місяці

Аксесуари до велосипеда. Спорядження. Паспорт.

Складіть план аксесуарів для велосипеда, спорядження та всього іншого. Орієнтуйтесь на вагу!

Замовляйте та починайте купляти аксесуари – багажники, покришки, баули, фари, дзеркала та інше. Навідайтесь в дружню майстерню велосипедів з привітним персоналом та попросіть провести вам екскурс по тому, як обслуговувати велосипед та встановлювати на нього аксесуари. В ідеалі, встановіть все самі, в гіршому випадку уважно дивіться, як це буде робити майстер. Навчіться ремонтувати базові речі – міняти камери, змазувати ланцюг збирати-розбирати велосипед та інше. Є багато мандрівників, що успішно подорожують, але дуже мало розуміють в ремонті велосипедів і при першій кращій можливості шукають станцію обслуговування. Ми ж вважаємо, що варто грунтовніше розібратися в питанні, щонайменше це зменшить ваші витрати.

Починайте купляти спорядження для подорожі – тент, спальники, приладдя для кемніпгу тощо, а також усього, що є у вашому списку. Особливу увагу приділіть одягу. Починайте з тих речей, які найскладніше дістати в вашій країні та доведеться замовляти закордоном, це займає час.

Впевніться, що ваш закордонний паспорт має більше половии вільних сторінок, дату завершення в +6 місяців після запланованого повернення та не вилядає пошарпаним. Зробіть другий, додатковий закордонний паспорт (це законно в Україні), залиште його у близьких.

 

За 3 місяці

Візи. Пробні поїздки. Квитки. Робота. Квартира.

Кристалізуйте більш конкретний план подорожі та вивчіть питання віз. Почніть готувати документи, передзвоніть в посольства уточнть усю отриману вами інформацію з інтернету. Виберіть правильні дати для подачі документів, врахуйте що візи можуть мати декілька етапів підготовки, часові коридори доки вони дійсні, а також займати багато часу в оформленні. Наприклад, віза в Іран дійсна 3 місяці після отримання, але запрошення, яке потрібне для подачі на неї дійсне тільки 1 місяць, саме ж запрошення виготовляється 2-4 тижні, а Іран може бути не першою країною у вашому маршруті. Деякі візи ви будете робити в дорозі, і це нормально.

Укомплектуйте ваш велосипед повністю так, як він буде вигядати в поїздці, а якщо не вичтарчає деяких елементів заповність вагу чим завгодно. Зробіть як мінімум дві поздки: першу на 1 день, другу на 3 дні 2 ночі (не робіть поїздки на 1 ніч, вони створюють оманливе уявлення). Також окремо проїдьтесь цілий день в дощ, бажано з розгортанням та згортанням палатки. Ви будете здивовані, скільки речей після цього доведеться перепланувати, і поки що на це є час.

Купіть квитки на необхідні перельоти якщо такі потрібні, особливо початковий переліт. Перед цим вивчіть питання перевення велосипеду на сайті авіакомпанії та звірте інформацію по телефону або в офісі компанії (в Україні інформація онлайн та по телефону має особливість категорично не співпадати з реальністю в офлайні).

Повідомте вашого роботодавця про те, що ви звільняєтесь (в деяких випадках можливо – берете неофіційну довгу відпустку). Якщо у вас власний бізнес і\або ви плануєте працювати в дорозі онлайн (що скорше за все у вас не вийде), починайте робити це зараз з вашого дому, з кафе, з квартири друзів, з маршрутки звідусіль.

Якщо ви живете у власній квартирі, почніть шукати орендарів, якщо у зйомній – повідомте власника про те, що з’їжджаєте. Подумайте, де зберігати ваші речі.

Повідомте усім, що ви збираєтесь у подорож. Тепер дороги назад немає.

 

За 1 місяць

Банки. Зв’язок. Ліки. Прививки. Страховка. Блог.

Організуйта ваші банівські рахунки та картки. Складіть на когось з близьких нотаріальну довіреність на повний досуп до ваших рахунків, карток та про можливість вчинення дій від вашого імені в банку. Відкрите рахунки в альтернативному банку. При цьому будьте обережні з Приватбанком, через ризик втрати контролю над вашими коштами та завищені тарифи обслуговування карток закордоном ми готро не рекомендумо користуватися його послугами в поїздках, або принаймні майте впевнену альтернативу. Залиште додаткові картки вдома, на випадок втрати основних. Повідомте банки про список країн, які ви плануєте відвідати, щоб запобіги блокуванню карт. Змініть ліміти.

Якщо на ваш мобільний телефон зав’язаний ваш банківський рахунок – отримайте дублікат карти (Київстар видає таку сім-карту за 2 хвилини у будь-якому відділенні, за 20 гривень) та залиште її довіреній особі. Перед поїздкою не забудьте відключити усі додаткові мобільні послуги, окрім зв’язку, смс та роумінгу.

Зберіть аптечку. Майте на увазі, що аптеки бувають не тільки в ваші країні, але й в усьому світі, і не обов’язково брати з собою дефибрілятор.

Зробіть необхідні прививки (без інтузіазму).

Страховка.

Зареєструйте та протестуйте блог, якщо ви плануте його вести. Переконайтеь що у вас є необхідна техніка для фото та відео матеріалів.

Повністю спакуйте речі на велосипед, остаточно перевірте чи все поміщається. Викиньте дефибрілятор.

 

За 3 дні

Пакування велосипеду. Транспорт. Переліт. Гроші.

Спакуйте велосипед в коробку, спустіть камери в колесах.

Переконайтесь, що ви маєте основний та запасний варіанти перевезення велоипеду в аеропорт.

Передзвоніть в авіакомпанію та повідомте їм, що на такий-то квиток буде додатковий багаж – велосипед, часом це допомагає пришвидшити та спростити процедуру в аеропоті.

Розподіліть валюту між готівкою та рахунками. Позбудьтеся готівкових гривень та інших неконвертованих купюр. В ідеалі купіть хоча б на 50 доларів валюти тої країни, куди летите\їдете спочатку.

 

4 Responses to "Коли починати готуватися до велоподорожі"

  1. Артем   August 9, 2015 at 1:27 am

    Дякую, корисно, тим більше, що вже збираю велосипедидля невеликих подорожей для початку.

    • Мандруваки   August 9, 2015 at 9:49 am

      розкажіть нам, коли у вас все вийде!

  2. Pingback: 4 легкі кроки щоб наважитися | Мандруваки

  3. Pingback: 17 дієвих кроків, для економії коштів на подорож | Мандруваки

You must be logged in to post a comment Login