Кордон Іран-Туркменістан, Саракс

By on

Кордон Іран-Туркменістан між населеними пунктами Sarakhs-Serakhs, http://goo.gl/maps/1ZkO2 – є найближчим до міста Машхад, та самим зручним, якщо ви пересуваєтесь на велосипеді.

Робочі години: 08:00-17:00.

З Машхаду до кордону немає громадського транспорту, але до міста Саракс, що знаходиться зовсім поруч можна добратися поїздом (1 раз в день, 3 години), або авобусом (несистемні відправлення декілька разів в день, з автовокзалу Istgah Sarakhs на Sarakhs Blvd, 700 метрів на Схід від Sarakhs Square, 3-4 години).

Між пропускними пунктами Ірану та Туркменістану по нейтральній території ходять маршрутки (4000 іранских ріалів).

Більшість мандрівників до кордону рекомендують приходити рано, процес може зайняти до 3-х годин, зі знанням російської менше. Гроші біля жодної зі сторін не міняють. З туркменістанської сторони завжди стоять таксі (shared taxi), вартість до міста Мари – 15 доларів. Будьте готові заплатити 10+2=12 доларів США зборів при перетині туркменістанського кордону, офіцери дають здачу з більших номіналів. Інші валюти не приймаються.

 

З нашого досвіду

Ми приїхали на Іранський пропускний пункт о 15:30, за півтори години до закриття. Офіцера в Іранській частині довелося будити, інший був в дошку п’яний (але ввічливий та дружній), нікого крім нас більше не було. Нас ліниво перевірили та швидко пропустили. З туркменістанської сторони процес теж зайняв мінімум часу, якщо занесення вашого прізвища ручкою в 4 різні журнали взагалі можна назвати мінімум. В цілому через годину ми вже були в Туркменістані, але ми не рекомендуємо повторювати наш досвід, та радимо приходити раніше.

You must be logged in to post a comment Login