13 застосувань оливкової олії в походах

By on

Професійні мандрівники намагаються брати з собою в подорож лише багатофунціональні речі. Однією із таких є оливкова олія. Використовувати її можна не лише як додаткові калорії в їжі, але і в багатьох нехарчових цілях.

1. При готуванні оливкова олія може замінити масло, жири, додаватися до майже усіх видів сухої їжі для покращення смаку, в супи, пасту, рис, до інших гарнірів, використовуватись в салатах. Це практично єдиний жир із середземноморської дієти, що займає 30% її балансу. Крім того, оливкова олія уповільнює поглинання вуглеводів у вашому організмі, що суттєво підвищує витривалість.

Нехарчові цілі

Для того, щоб це все спрацювало, купляйте лише 100% Extra-virgin Olive Oil або Virgin Olive Oil дорогих іноземних брендів. Інші види олії будуть змінаші з сортами нижчої якості, менш корисними. Не сплутайте із “100% Pure Olive Oil”, “Olive Oil”, “Extra Light Olive Oil” або “Refined Olive Oil”.

2. Відновлює шкіру після опіків. Намажте олією в місцях, де був опік для запобігання лущення. Поліфеноли, що є складниками оливкової олії, діють як антиоксиданти. Не застосовуйте одразу після опіку, лише після загоєння рани!

3. Промиває шкіру. Змиває бруд та солі, чудово діє, як скраб. Наненість на шкіру, протріть та змийте водою.

4. Зволожує шкіру. Нанесуть на сухі ділянки та розітріть. Також можна використовувати для губ для запобігання пересушування.

5. Лубрикант для шкіри. Запобігає роздразненню при натиранні.

6. Репелент. Захищає від укусів мух. (Не допомагає від комарів).

7. Гоління. Ідеально змащує шкіру в процесі гоління та заспокоює подразнення.

8. Храп. Прийміть ложку олії перед сном, вона зволожить ваше горло та м’язи, що зменшить рівень храпу.

9. Розігрівання. Прийміть 1 ложку олії, якщо ви замерзли. Ліпіди мають розігріваючий та заспокійливий ефект.

10. Засіб для миття посуду. Декілька крапель олії допоможуть швидше протерти казанок від бруду.

11. Лубрикант для інструментів. Змажте ваш складний ніж для кращого функціонування. (Не використовуйте для складних механізмів).

12. Лубрикант для застібок. Змазуйте олією замочки (зіппери) на рюкзаку та одязі.

13. Лікує мозолі. Нанесіть на проблемні місця наніч. Вітамін Е та поліфеноли пришвидшать одужання. Більше про те, як запобігти появі мозолів

Для економії купіть велику банку олії та переливайте її в невеликі зручні контейнери для походів. Надійно закривайте, щоб не залити нею речі в рюкзаку.

2 Responses to "13 застосувань оливкової олії в походах"

  1. Pingback: Все, що потрібно знати про ваші ноги в походах | Мандруваки

  2. Pingback: Правильне харчування в складних подорожах | Мандруваки

You must be logged in to post a comment Login