Пакування велосипеду для перельоту

By on

Майже усі авіакомпанії світу дозволяють перевозити із собою велосипеди. Зазвичай при цьому необхідна додаткова оплата, але деякі включають велосипед в квиток безкоштовно. Умови легко знайти на сайті, але ми гостро радимо передзвонити в авіакомпанію та переконатися що інформація актуальна. Майже завжди при таких дзвінках ми довідувалися щось нове, чого не було на сайті.

Оплата за такий багаж найчастіше здійснюється безпосередньо в аеропорті, тому прибувайте туди як мінімум за 3 години до вильоту.

Є два основних варіанти перевезення велосипеду в літаках:

  1. В прозорому пластиковому пакеті.
  2. В картонній коробці.

У пластиковому пакеті

Велосипед, спакований для перельоту

Цей спосіб простіший, але велосипед в такому виді приймає більшість, але не усі авіакомпанії. Обов’язково перепитайте в оператора. Також при такому існує певний ризик дошкодити вразливі елементи, хоча зазвичай цього не трапляється.

Перед загорненням у пластиковий пакет, переднє колесо веловипеду можна зняти і скласти його разом з велосипедом таким чином, щоб зменшився загальний розмір. Цей спосіб близький до того, як перевезити велосипед у громадському транспорті. Якщо ж розмір велосипеду не більший ніж дозволено авіакомпанією, його можна не складати, зафіксувавши усі рухомі елементи та захистивши систему, як вказано в тій же інструкції. Крім цього вам доведеться демонтувати педалі та обов’язково випустити повітря з камер коліс до мінімального рівня, який вказаний на покришці, або нижче. Не варто спускати повністю, це загрожує поломкою колеса при ударі.

Примотані до велосипеду речі

Деколи до велосипеду з метою економії ваги та додаткового захисту примотують інші речі, але не всі авіакомпанії це дозволяють.

І ще один, професійніший спосіб складати велосипед перед запаковуванням у пластиковий пакет від Андрія Майгутяка:

12165231_10153759369997754_1171524528_o

Плюс плівка:

12167773_10153759393272754_574669764_n

В картонній коробці

Запакований для перельоту велосипед

Надійнійший спосіб пакування, який ми рекомендуємо, — це картонна коробка. В такі коробки запаковують велосипеди  у виробника перед перевезенням до точки продажу, їх можна знайти в будь-якому вело магазині. В ЄС, США чи Канаді, це скоріше за все буде безкоштовно, але вам ймовірно доведеться за неї заплатити (50-200 грн.), якщо ви в Україні.

Пакувати велосипед з допомогою працівників магазину (при цьому обов’язково спостерігайте процес, щоб при приземленні вас не очікували несподіванки), або самому вже в аеропорті. В першому випадку вам знадобиться таксі. Переконайтеся, що у вас достатньо пінопласту, аби велосипед був надійно зафіксований. На самостійне пакування передбачте додаткових 1,5 години, а краще перед тим потренуйтеся.

Захист коліс при перевезенні

При пакуванні в залежності від розміру коробки вам доведеться зняти одне, або два колеса, руль, педалі, захистити систему та вразливі елементи, так само зафіксувати усі рухомі частини. Візьміть необхідні ключі, щоб зібрати велосипед після прильоту. Наклейте на коробку якомога більше позначень FRAGILE, та зі всіх сторін покажіть маркером стрілки де верх ↑UP↑.

Не склеюйте коробку до проходження реєстрації, скоріше за все працівники аеропорту захочуть переконатися чи спущені камери на ваших колесах. Тримайте при собі скотч, заклейте коробку після перевірки.

Фото взяті з twowheeltravelblog.com, shutup-legs.com та travellingtwo.com.

One Response to "Пакування велосипеду для перельоту"

  1. Александр Строгонов   October 20, 2015 at 10:37 pm

    дякую за гарний опис пакування велосипеду в авіатранспорт 😉

You must be logged in to post a comment Login