Що робити, якщо вас укусила змія

By on

Зустріч із плазунами не рідкість у мандрівках. Змії, пітони, гадюки господарі у багатьох закутках планети. Секунди, проведенні з холоднокровними меншими братами, не завжди приємні і можуть закінчитися трагічно. Втім, головне не впадати у паніку. Передусім зауважимо, що плазуни рідко атакують першими. Зазвичай, вони захищають власну територію. Тому дивіться уважніше під ноги. Одначе, якщо вам все ж не повезе, на шкірі цяточки від укусу, а місце поранення пече, немов його натерли перцем чилі і підігріли, то запам’ятовуйте уважно як діяти.

Зміїні укуси вимагають негайної уваги, тому не соромтеся, не зволікайте і добирайтеся до найближчої медустанови якнайшвидше.

КРОК 1. Зніміть із себе годинник, браслети, каблучки, шкарпетки, роззуйтесь і зніміть пасок. Оскільки після укусу тканини опухнуть і усередині отруті буде легко зберігатися.

КРОК 2. Обережно очистить рану. Не намагайтеся помити її водою, або ж прикласти лід.

КРОК 3. Вище на кілька сантиметрів від укусу зафіксуйте пов’язку. Зверніть увагу, що під пов’язку мають проходити легко два пальці, тобто вона не повинна бути надто туго зав’язана.

КРОК 4. Якщо у вас є пристрій для відсмоктування отрути, то застосуйте його впродовж перших п’яти хвилин після укусу. Зазвичай, у країнах, де поширені змії, такі одноразові відсмоктувачі можна купити. Якщо ж у вас раптом під рукою виявився шприц, то, зрізавши нижню частину, ви теж його можете застосувати для відбирання отрути.

КРОК 5. Зафіксуйте нерухомо місце укусу, накладіть на нього пов’язку і тримайте її нижче рівня серця.

КРОК 6. Йдіть по допомогу. Якщо пораненого можна перенести, то це потрібно зробити. Якщо жертва укусу може самостійно пересуватися, то нехай перед тим спокійно посидить 20-30 хвилин, доки отрута локалізується в одному місці. Зберігайте спокій і спробуйте рухатися. Намагайтеся уникати непотрібних навантажень.

Якщо халепа все таки сталася, то намагайтеся запам’ятати хто вас вкусив, зверніть увагу та колір змії. Це потрібно для того, аби лікарям було зрозуміліше, яка саме отрута діє. Медики також радять багато пити звичайної води.

You must be logged in to post a comment Login