Остаточний список того, що потрібно зробити перед подорожами

By on

Збираєтесь у довготривалу мандрівку, або ваша подорож взагалі не має запланованої дати завершення? Ці декілька розумних кроків зменшать ризик непередбачуваного повернення в Україну, що часто трапляється через дурниці та лінь подумати наперед. Із власного досвіду багатьох ваших попередників.

1. Зробіть другий закордонний паспорт

Так, їх можна мати два. Зберігайте їх в окремих місцях. При втраті паспорта закордоном, без резидентської візи країни, в якій ви перебуваєте, ваша поїздка закінчена, потрібно повертатися в Україну та виготовляти новий. Якщо є другий паспорт, навіть без штампу поточної країни, з ситуації можна викрутитися і залишатися в подорожі. Ще одна причина — два закордонні паспорти полегшують довготривале перебування в певній країні, скажімо, безвізовій: при виїзді-в’їзді достатньо міняти паспорти, і питань до вас буде набагато менше. Те ж саме можна робити для візових країн, наприклад Індонезії, подаючись на візи по черзі з кожним паспортом. Ну, і найпростіше: один паспорт закінчиться швидше.

2. Замовте додаткові банківські картки

Як мінімум по дві на один рахунок. Наприклад: дві картки на гривневий, та дві на доларовий. Зберігайте їх теж в окремих місцях. При втраті картки (крадіжка, помилка банкомату, пошкодження магнітної плівки) вам не потрібно буде повертатися в Україну. В ідеалі також мати картки двох типів: Mastercard та Visa, або принаймні Mastercard. Окреме зауваження: уникайте карток Приватбанку при довгих подорожах, або принаймні майте картки альтернативних банків. Ми знаємо багато випадків, коли власники рахунків Привату по різних причинах тимчасово або повністю втрачали контроль над своїми коштами перебуваючи закордоном.

3. Складіть нотаріальну довіреність на близьку людину будь-які операції у вашому банку

Довіреність на відкриття рахунків, отримання карток, поповнення коштів у гривні та іноземній валюті, отримання ключів, токенів та ін. Зразок такої довіреностей можна отримати у вашого банківського спеціаліста. Це, знову ж таки, дозволить не повертатися в Україну при повній втраті карток.

4. Зробіть дублікат сім-карти вашого номеру,

(в Київстарі це швидка процедура, у будь-якому відділенні) на яку зав’язаний ваш банківський рахунок чи інші інтернет-послуги. Залиште дублікат в Україні, або тримайте при собі окремо від телефону.

5. Зробіть копії перших сторінок ваших паспортів

Закордонних та внутрішнього, а також поточних віз, якщо такі є та тримайте їх в Інтернеті. Це може бути важливим при втраті одного з паспортів, особливо з візою. Також вам часто буде потрібно робити копії, висилати сканований паспорт у різні установи. Крім цього, при повній втраті документів це спростить вашу ідентифікацію у посольстві.

6. Перекладіть ваш диплом на англійську мову,

завірте в нотаріуса, потім в міністерстві юстиції (цей крок, можливо, не є обов’язковим), та в міністерстві закордонних справ. Несподівано? Ніхто не знає, як повернеться ваша подорож. Ми зустрічали багатьох людей, що абсолютно не заплановано знаходили роботу посеред подорожей (в Китаї, Гонконгу, Малайзії, Сінгапурі), але через відсутність диплому, який можна було завірити в українському посольстві даної країни (а саме так його потрібно підготувати для завірення), мусіли або повертатися в Україну, або просити родичів\знайомих займатися цим непростим процесом. Не возіть диплом із собою, залиште його вдома, вам його передадуть.

Успіхів!

4 Responses to "Остаточний список того, що потрібно зробити перед подорожами"

 1. Olya   October 1, 2015 at 6:28 am

  Оресту, можна будь ласка детальніше про подорожі з другим паспортом? Я пробувала (КЛ – БКК), в мене просили показати штамп про те, звідки я приїхала, кажу з КЛ, вони: а де штамп про виїзд? от в цей паспорт ми і поставимо. Я так зрозуміла, два паспорти працюють тільки коли ти з/в Україну їздиш, чи коли треба в Ізраїль і в мусульманські країни.. ну і якщо другий повний, але в ньому є, наприклад, Штатовська віза на 10 років, там вибору немає, треба брати обидва, або переносити її в нові паспорти кожні кілька років.

  • Orest   October 1, 2015 at 12:23 pm

   “в мене просили показати штамп про те, звідки я приїхала, .. от в цей паспорт ми і поставимо” – таке трапляється, але дуже рідко. В мене за три роки було 1 раз, ще один раз я просто показав але поставили в інший паспорт. У наших інших українців теж раз чи два було на 5-6 людей за пару років. Тобто є така тема,

   Але, по-перше, вони не повинні такого просити, це дурість. Ну, нехай. По-друге, ми нічого не порушуємо міняючи паспорти. По-третє, ти мабуть прилітала в малий аеропорт БКК? Еір Азією? Там більше шансів, що їм немає чим зайнятися, в головному їм до тебе діла немає. Такі зміни паспортів, звичайно, не працюють на піших кордонах, але в великих аеропортах вони не звертають увагу.

   В Малайзії ми взагалі виробили спеціальні спеціальні правила, де зміна паспортів працює (КЛІА, весь Саравак і Сабах) і де так робити не можна (наземні, крім Борнео, Пенанг, Джохор Бахру – їм скучно, вони чіпляються).

   Тобто не завжди все гладко, але це законно і все-рівно в переважній більшості працює.

   • Olya   October 1, 2015 at 1:35 pm

    о, саме там все і було! 🙂 дякую за пояснення, буду пробувати

 2. Pingback: 4 легкі кроки щоб наважитися | Мандруваки

You must be logged in to post a comment Login