Категорії
пакрафтинг

Це – пакрафтинг!

Чи прогулювалися ви коли-небудь берегом мальовничого альпійського озера або в’юнкої гірської річки, уявляючи, як чудово було б прокласти шлях водою? Пакрафтинг перетворює всі ці голубі плями та звивисті лінії на вашій карті подорожей на реальні пригоди!

Що таке пакрафтинг?

Пакрафтинг – комбінація бекпекінгу та рафтингу. Часто цей набір доповнюють іншими видами спорту, наприклад, гірськими велосипедами чи лижами.

У сучасному пакрафтингу використовують надувний човен – особливо стійкий до пошкоджень, максимально легкий та компактний. Хоча зазвичай пакрафти одномісні, на ринку трапляються також моделі для двох людей. Пакрафт спроектовано так, аби максимально зручно розмістити його у рюкзаку чи на велосипеді, а отже, ви можете подорожувати з ним у походах, щоб дістатись до бажаних водойм. У розкладеному стані човен призначений для перевезення людини з рюкзаком та навіть велосипедом. Вага самого пакрафта водночас мінімальна – від 2 до 4 кг, а все спорядження, необхідне для плавання, – човен, весло та рятувальний жилет, разом важать 4–6 кг.

Байкрафтингова подорож Монголією
Пакрафтинг в Монголії / Joey Schusler

Пакрафти використовують для поєднання складних сегментів подорожей “земля плюс вода”, але так само човен підходить для спокійних та легких подорожей озерами та повільними річками. Основна ідея – закільцювати лінійні маршрути. Ви можете взяти човен в піший похід, проте повернутися з нього річкою. Швидкість пересування човном вища за швидкість ходьби, отож вдається долати більші відстані або добиратися в місця, куди ви не змогли б потрапити лише сушею.

Про пакрафт

Пакрафти – ультралегкі, витривалі та прості у пакуванні. Човни здебільшого достатньо міцні, аби подолати все від спокійної течії до річки класу III. Професіонали підкорюють пороги IV та вищих категорій, але для цього знадобляться розширені модифікації пакрафтів та висока майстерність у водному спорті.

У деяких моделях пакрафтів передбачено водонепроникні відділення в “корпусі” для перевезення речей. На човнах є зовнішні кріплення, що дає змогу причепити рюкзак чи гірський велосипед. 

Історія пакрафтів

Уперше ідеї щодо пакрафтів виникли в Леонардо да Вінчі ще в 1485-му. Але, як і більшість його ідей, ця теж була не на часі в еру дерев’яних човнів.

Перший відомий історії пакрафт побудував Пітер Холкет із бавовни, просоченої індійським каучуком, у 1840-му у Лондоні. Човен він спроектував для пересування ріками Арктичної Канади, де працював його батько. Пакрафт Холкета став безцінним елементом у спорядженні дослідників Арктики. У наступних моделях човен трансформувався у дощовик, а весло – у трекінгові палки, які, своєю чергою, ставали парасолею, що перетворювалася на вітрило для плавання у вітряну погоду!

Пакрафт Холкета

У 80-х та 90-х пакрафти час від часу траплялися на Алясці, куди їх тягали американці, щоб ріками дістатися до непрохідних частин штату.

Найбільший зліт популярності припав на 2000-ні, коли Шері Тінгі сконструювала пакрафт для свого сина Тора, якому був потрібний легкий, стійкий та витривалий човен для подорожей. Човен настільки добре задовольняв ці потреби, що вони вирішили заснувати компанію Alpacka Rafts, яка згодом стала золотим стандартом на ринку пакрафтів.

Фото в заголовку Susanna Mikander.