Віза в Лаос. Наземний перехід кордону

By on

віза в Лаос

Отримання 30-ти денної візи в Лаос на кордоні є достатньо простою процедурою і не повинно зайняти багато часу, але бажано попередньо підготуватися. Ми описуємо процес на прикладі одного переходу, але відбуваються вони майже однаково на усіх пунктах перетину кордону з Таїдандом.

Що потрібно мати з собою:

  • Закордонний паспорт.
  • 1 фото на паспорт розміром 2,5 х 3 см.
  • 30 доларів США (не так важливо купюрами якого номіналу, як їхній добрий зовнішній вигляд).
  • зворотній квиток з Лаосу (не обов’язково справжній. Скоріше за все, його у вас не спитають, але краще мати про всяк випадок).

Як відбувався перехід кордону

Ми мандрували по півночі Таїланду і кордон нам було зручно пересікати через пропускний пункт міста Хуай Сай (Huay Xai). Перехід працює 3 8:00 до 17:00, проте будьте там чим раніше (потрібно завжди мати трохи часу про запас).

На тайській стороні ви проходите звичайний паспортний контроль і паралельно, відразу, оплачуєте квиток (100 бат) на прикордонний шатл, котрий довезе вас через так званим “міст Дружби” до Лаоської сторони кордону. Автобус є достатньо просторим і з нормальним багажним відділенням. Тому якщо ви з велосипедом, то завантажитись туди вам не складе трудношів (Важливо! Ніяких додаткових доплат за нього не потрібно сплачувати).

прикордонний шатла на границі Таїланд-Лаос

Отриманя візи

Прибувши на сторону Лаосу ви відразу опинитесь поруч з столиками для заповнення візових анкет. Вам потрібно буде заповнити анкету, а також так звану “Arrival/Deprture card” (обидва бланки ви зможеет взяти у віконичку навпроти столиків). Здайте заповнені документи та фотографію разом з паспортом у те ж віконце. Вас попросять оплатити митний збір 30 USD (Важливо! Більше ніяких додаткових оплат здійснювати непотрібно попри спроби прикордонників переконати вас у зворотньому). Взамін на гроші та 10 хв. очікування, вам видадуть паспорт з візою та “Arrival/Departure card” (збережіть її, вона буде потрібна, коли ви залишатимете Лаос).

Це все. Успіхів.

 

You must be logged in to post a comment Login