Як отримати візу в Афганістан

By on

Віза в Афганістан

Віза в Афганістан — екзотичний та рідкісний досвід. Через небезпеку життю чи ризик бути викраденим з метою отримання викупу (в деяких регіонах), туристичний потік в країну мінімізований майже до нуля. На своєму маршруті Львів-Папуа ми не наважилися проїхати через Афганістан, минувши його Туркменістаном. Але завжди є першопрохідці. Андрій Сташко отримував візу в кінці 2014-го року, її номер — 1034. Це означає, що за всю істрію свого існування (з ранніх 2000-х) посольсво Афганістану в Україні видало всього 1034 візи, що, повірте, є неймовірно мало. Ця інструкція наразі базується винятково на досвіді Андрія, за який ми йому дуже вдячні.

Адреса посольства: Київ, вул. Уляни Громової, 14
Телефон: (044) 275-58-93
Вебсайт: http://www.afghanembassy.com.ua (неробочий).

Більшість працівників консульства — українці, дуже приємні люди. Відповідають на усі запитання щодо віз та навіть по подорожі.

Що потрібно підготувати заздалегідь

1. Закордонний паспорт. В паспорті не повинно бути ізраїльських віз чи штампів.

2. Копії усіх без винятку сторінок закордонного паспорту.

3. Дві фотографії паспортного формату 3х4.

4. Медична довідка. В консульстві не мають чітких вимог або зразка потрібного документу. Цитуємо Андрія: “Я звернувся у поліклініку за місцем проживання. Попросив видати мені папірець з текстом на зразок “Такий-то на диспансерному обліку не знаходиться, інфекційними захворюваннями не хворіє, пройшов необхідну вакцинацію” і наставити побільше штампів і печаток. Цього виявилося цілком достатньо.”

5. Близько 100 доларів США на візовий збір (еквівалент в гривнях, може бути різний курс).

Що доведеться заповнити на місці

1. Візова анкета. Питання візової анкети стандартні. Термін дії візи просіть якнайдовший (60 днів), хтозна, де і наскільки ви там можете затриматися. Тип візи: туристична, одноразова.

2. Заява на видачу візи. Андрій: “Заява на видачу візи дуже проста: “Прошу видати мені візу для туристичної подорожі…” і так далі. Працівники консульства підкажуть, як писати. Там також попросять вказати, що ви розумієте небезпеку подорожі до Афганістану і вас про це попередили”.

Після подачі документів

При подачі з вами може поговорити консул. Він повідомить про небезпеку перебування в країні, розпитає за маршрут та дасть поради, як безпечніше пересуватися по країні. Важливо: Сплануйте завчасно вашу подорож по Афганістані, щоб ви хоч приблизно могли відповідати за запитання.

Після прийняття документів на розгляд, працівники консульства видають банківські реквізити для сплати візового збору. Сплатити можна у будь-якому банку.

Віза буде готова приблизно через 7 днів, деколи швидше.

Увага: Якщо ви плануєте відвідати Ваханський коридон, потрібно отримати спеціальний дозвіл, який виготовляється заздалегідь через туристичних операторів (в суідніх з Афганістаном країнах), або в місті Ешкашім (Eshkashim), в Афганістані. Приблизна вартість $50.

Успіхів!

You must be logged in to post a comment Login