Як отримати візу в Туркменістан

By on

Туркменістан – одна із найзакритіших країн світу, де отримання віз більше подібне на лотерею, ніж на звичайну процедуру. туристична віза в Туркменістан – це екзотика, її можна отримати лише за умови купівлі офіційного туру (від $500), тому найзручнішим видом є транзитна віза, яку останніми роками використовує переважна більшіть туристів.

Основні принципи транзиної візи:

 • ви повинні в’їхати в Туркменістан з однієї країни, а виїхати в другу (включно з перельотами);
 • ви можете використовувати будь-який транспорт, наземний, велосипед, авіа чи морський, кордон можна пересікати навіть пішки;
 • віза видається з чітким вказанням днів перетинів кордонів, а також місць перетинів. Перетинати кордон в інших місцях при цьому не дозволяється;
 • віза може бути видана на 3, 5 або 7 днів, але найбльш поширеною є 5-тиденна;
 • вартість візи для усіх національностей становить $55 (для громадян Росії – $155). Оплата відбувається після погодження візи в МЗС Туркменістану, тобто ви не будете платити за відмову. Паспорт при цьому залишається у вас.
 • періодично в транзитних візарх відмовляють різним національностям без вказання причин (досі ми не знаємо жоднго прикладу відмов українцям, якщо ви володієте такою інформацією, подліться з нами);
 • на візу можна подаватися в одному місті, а фактично отримувати її в іншому. Це зручно, коли ви рухаєтесь в сторону Туркменістану по землі. Наприклад, подаватися можна в Анкарі, отримувати (оплачувати) в Тегерані, або подаватися в Тегерані, а отримувати в Машхаді.

Подача на візу

Для того, щоб почати процес отримання транзитної візи необхідно подати необхідний перелік документів в одне із консульств Туркменістану. Перед походом в консульство переконайтесь, що у вас є:

 1. Дві кольорові фотографії паспортного розміру (одна з яких залишиться у вас до моменту отримання візи).
 2. Лист з поясненнями, чому вам потрібна туристична віза (приклад на фото нижче), де ви збираєтесь перетинати кордон, та коли точно. Лист можна писати російською або англійською мовами. Ми писали англійською. Не перегружайте лист зайвими деталями, пишіть коротко і по суті.
 3. Копії паспорта: головної сторінки, та сторінок з візою країни, в якій ви зараз знаходитесь (або в’їзним штампом), та копію сторінки з візою країни наступної після Туркменістану. Якщо це Узбекістан, чи інша країна, куди українцям віза не потрібна – обов’язково вкажіть про це в листі. Увага! Фотокопії повинні бути кольоровими! По два екземпляри, один ви залишите при подачі, інший при отриманні.

! Важливо: Візьміть із собою клей для приклеювання фотографії на анкету, серйозно.

 

Анкета для подачі на візу

анкета для візи в туркменістан

Анкета яка подається в місці отримання

анкета для візи в туркменістан

анкета для візи в туркменістан

 

При подачі вам видадуть набір документів та розкажуть який з них подавати зараз, який при отриманні. Уточніть дату, коли рішення буде готове.

Звертайте увагу на місцеві та Туркменські свята, посольства цієї країни закриваються при першій же можливості. Уточнюйте інформацію.

Приходьте до посольства якомога раніше, за 15-20 хв. до відкриття.

Отримання

Отримувати візу можна в іншому місті, ближче по вашому маршруту до кордону з Туркменістаном, а можна в тому ж де подавались. При першму варіанті шанси на відмову менші. Переважно рішення готове через 7-10 днів, але навіть попри обіцянки в посольствах, можуть бути суттєві затримки в 2-5 днів. При подачі необхідно точно сказати, де ви будете отримувати візу.

При отриманні підготуйте наступне:

 1. По 1-му екземпляру тих самих копій паспорта, які ви подавали раніше.
  Анкету, яка залишилась після подачі із наклеєною фотографією.
 2. $55 доларів з людини за візу (обов’язково новенькими, не пошкодженими купюрами!). Посольство видає здачу з більших номіналів.
 3. Після отримання візи уважно перевірте дати на місця перетину кордону, часом вони можуть відрзнятися від тих, що ви просили при подачі.

 

туркменська віза

 

При перетині кордону вам потрібно буде заплатити 10+2=12 доларів якихось зборів.

Адреси посольств та консульств Туркменістану http://www.mfa.gov.tm/en/mfa-en/diplomacy/turkmenistan-abroad (не покладайтесь на цю інформацію на 100%, перевіряйте адреси додатково).

Наш досвід

Ми подавались в Тегерані. В посольстві нам сказали, що рішення буде готове через 7 днів, і про нього можна буде дізнатися в Машхаді. Ми приїхали туди через 10, днів, в 08:30 ранку дізналися, що рішення по нас позитивне, оплатили вартість віз, залишили паспорти, і в той же день в 13:00 забрали їх з візами.

Успіхів.

You must be logged in to post a comment Login