Як просто спакувати велосипед для перевезення в транспорті

By on

У більшості випадків, коли потрібно перевести велосипед місцевим транспортом – автобусом, поїздом, паромом тощо, його потрібно мінімізувати в розмірах та безпечно запакувати. Якщо перевізник не вимагає картонної упаковки, а частіше можна без неї, це з одної сторони спрощує процес, з іншої створює додатковий ризик для поломок окремих частин велосипеда, особливо якщо він знаходиться у багажному відділенні.

Для спрощеного пакування велосипеду вам знадобляться певні речі, які краще завжди мати з собою:
– звичайний канцелярський скотч;
– заглушки для вилок, або\та 3-4 пусті пластикові пляшки.

Переконайтесь, що ви захистилися від поломок принаймні такими діями, до яких ви звичайно можете додати і будь-які дотаткові:

1. Демонтуйте з велосипеда всі можливі та вразливі аксесуари – фари, дзвінкок, тримачі телефонів, фляги, насос тощо. Зберігайте їх окремо.

2. Зніміть переднє колесо. Вилку захистіть заглушкою. Якщо її немає виріжте нижні частини пластикових пляшок, напхайте папером та прикріпіть на їх на місце, де закріплювався ексцентрик. Колесо примотайте скотчем до центральної частини велосипеду так, щоб воно не збільшувало його розмір, і щоб знаходилось на рівні із заднім колесом. Слідкуйте за тим, щоб нічого не впиралося в спиці. Ексентрик примотайте скотчем до рами в безпечне місце.

image

3. Зніміть передній болотник, і якщо він для цього підходить (пластикові короткі зазвичай так) захистіть ним всі вразливі до ударів елементи на рулі (перемикачі передач, ручки гальм, інше). Примотайте болотник скотчем. Якщо болотника немає, або він не підходить, примотайте його до велосипеда у інше безпечне місце, а руль захистіть вирізаними з пластикових пляшок частинами, так само як в п.2.

image

4. Максимально зафіксуйте всі рухомі частини веловипеда так, що вони не рухались та не крутились, особливо заднє колесо.

5. Захистіть систему біля заднього колеса всіма доступними методами. Ми використовуємо вирізані частини пляшок + шолом зверху, що дає перемикачу додатковий захист від ударів.

image

6. Якщо два велосипеди будуть стояти разом, педалі теж можна демонтувати, щоб вони не пошкодили сусідні спиці. Або особливо вважати на них при розставлені велосипедів.

7. Опустіть сідло до мінімуму.

8. При розміщенні велосипеду в багажному відділенні слідкуйте за тим, щоб нічого не тиснуло, або не було близько від спиць. Велосипед намагайтесь ставити у вертикальному положенні, зверніть увагу та застережіться від сторонніх об’єктів поруч, що під час їзди можуть впасти на нього.

5 Responses to "Як просто спакувати велосипед для перевезення в транспорті"

 1. Александр Строгонов   October 11, 2015 at 2:23 pm

  Привіт! Скажіть будь ласка як Ви перевозите велосипед, наприклад, в літаку ? Що для того маєте і чи були якісь з цим проблеми ?

  • Мандруваки   October 11, 2015 at 5:26 pm

   Це наш недописаний матеріал 🙂
   Ви нас підштовхнули, завтра буде на блозі.

   • Александр Строгонов   October 11, 2015 at 11:25 pm

    Дуже дякую ! Чекаємо … не лише я, але й уся наша Львівська аматорська велокоманда (ЛАВ), бо наступного року збираємось у великий велотур по раїнах ЄС.

 2. Pingback: Пакування велосипеду для перельоту | Мандруваки

You must be logged in to post a comment Login