Як вижити під час грози

By on

Усім відомі основні правила виживання під час грози: коли реве грім, йдіть всередину, а якщо бачила блискавку, вшивайтесь від шторму подалі. Але що робити, якщо ви на відкритому просторі і майже ніде немає місця для схованки?

Цікаво, що про це задумуєшся вже тоді, коли ти в горах, а навколо природа з’їхала з глузду. І ти тікаєш від хмари і думаєш, а може пронесе? Які поради дають експерти з виживання, якщо все таки не пронесло.

мандруваки

 

Якщо ви не можете знайти прихисток: Деякі експерти вірять, що так зване «блискавичне скручування» лише трішки захищає від прямих ударів. Але у випадку, коли ви посеред відкритого простору, щось краще, аніж нічого. Станьте на каремат або згорток одягу. Для цих цілей не підійде рюкзак чи спорядження, бо металеві частки є у застібці чи основі наплічника. Це збільшує ризик попадання блискавки. Поставте ноги разом і балансуйте на згортку. Низько присядьте, охопіть руками ноги, сховайте голову, закрийте очі і вуха. Сидіть у такій позі, доки шторм не вщухне. І медитуйте)

гроза_2

 

Якщо ви замкнені в автомобілі чи у закритому приміщенні: Сховайтесь у машину, будинок, підсобне приміщення. Відкриті приміщення, наприклад, альтанки, не дадуть надійного захисту.

Якщо ви у кемпінгу: Уникайте відкритих полів і гірських вершин у період, коли грози там поширені чи прогнозовані. Тримайтесь подалі від парканів, електричних стовпів, поодиноких дерев. Особливо небезпечні поодинокі дуби і тополі. Тенти чи намети не гарантують вам безпеки. Якщо ви опинилися у небезпеці на відкритій території під час грози, покиньте намет і зробіть «блискавичне скручування».

Якщо ви на відкритій території: Уникайте підвищень і контакту з різноплановими об’єктами, як вода і земля, каміння і земля чи поодиноких дерев і землі. Сядьте у канаву, рів, яму чи інше пониження у землі. Але не лягайте. Точок дотику до землі має бути найменше. Не бігайте, а присядьте, заховавши в руки голову. Якщо ви у відкритому просторі і раптом відчуваєте, що волосся стає дибки, а шкіру наче колють голочки і є відчуття вібрації, то у вас є 3-4 секунди до удару блискавки. Нагніться уперед, покладіть руки на коліна, не торкайтесь землі нічим окрім ніг, а п’яти, ноги, міцно стисніть.

Якщо ви на воді: Йдіть всередину кабіни човна, де є приладдя для порятунку. Вимкніть радіо. Вмикайте його лише для подання сигналу порятунку. Киньте якір і сховайтесь у човен якмога нижче. Якщо ви в каное на відкритій воді, ляжте на низ якмога далі від металевих об’єктів. Якщо на березі лише каміння та ізольовані дерева, залишайтесь у човні.

You must be logged in to post a comment Login