17 дієвих кроків для економії коштів на подорож

By on

Часто, коли читаєш іноземні блоги на подібні теми, або їх українські передруки, там кажуть “Зараз ми вам розкажемо, як зекономити тисячу доларів в місяць”. І якщо два роки тиму це ще можна було масштабувати на українські реалії, то зараз дещо складніші часи, і тисяча доларів для багатьох набула вагомішого змісту ніж, до революції. Звичайно, наша економіка йде до покращення, і колись, років через 5-7 знову все буде добре, але подорожувати хочеться і зараз. І це цілком має сенс, бо якщо правильно спланувати свою подорож заздалегідь, то 10 доларів в день (з урахуванням усього на світі) не буде здаватися таким великим тягарем. І нехай тисячу доларів вдасться відкласти не за місяць, а за пів року, але це не так мало, це 100 (сто) днів грандіозної і цікавої пригоди.

Отже про економію (в українських реаліях):

1. Дізнайтесь, скільки ви витрачаєте

Це найголовніше, з чого треба починати. Бюджет. Неймовірно, яка мала людей насправді уявляє, скільки вони тратять. Бюджет – це список. Список того, що ви витрачаєте періодично. Бажано за категоріями. Розбийте його за місяцями, ведіть щоденно. Річні витрати діліть на 12, оцінюйте помісячно. Не спішіть робити висновки, почекайте 2-3 місяці поки вималюється загальна картина. Ви навіть не уявляєте, скільки ви зекономите облікуючи.
І не спішіть відразу купляти платний аплікпейшн юля бюджету на ваш телефон! Notepad + spreadsheets.

2. Навчіться нарешті купляти на ebay

Це просто, навіть незважаючи на те, що вони часто не доставляють в Україну.
Планували новий Samsung Galaxy S5 за 10,000 грн. ($460)?
$280 на ebay + meest (broker fee та доставка) = та-даа! 7050 грн. ($320).

Крім того, ebay це обов’язково буде потрібен при закупівлі спорядження для подорожі, тому почніть вже.

3. Зупиніться тарнжирити на розкіш

Зосередьтесь лише на тому, що вам справді потрібно. Забудьте про таксі, його більше немає. Користуйтесь громадським транспортом. Плануєте велосипедну подорож? Тим більше, відповідь очевидна. До-речі, навіщо вам Galaxy S5? S4 майже не відрізняється параметрами, а коштує по такій же схемі – 4600 грн.

4. Дивіться на покупки в розрізі подорожей

Час купляти теплий зимовий светр? Ні, тепер вам потрібен легкий термо-фліс, який можливо не буде дешевшим, але саме його ви візьмете у вашу подорож для холодних гірських ночей. І куртку. І рукавиці. І шкарпетки. І коробочку для їжі.

5. Секонд-хенд

Це не означає, що там є все. Але перед кожною покупкою перевіряйте olx.ua. А також ebay.

6. Позбудьтеся автомобілю

Ні, серйозно, трьом з п’яти власникам автомобілів, він не потрібен (дивіться пункт 3). Ви відноситесь до тих двох? Ну, ок, але вважайте, щоб це не стало головною причиною провалу.

7. Їжа з дому

Готувати із собою на роботу – вагома складова будь-якої економії, це очевидно та загально відомо та актуально як в іноземних блогах, так і в наших. І здоровіше. Можливо, час почати? І ще: менше м’яса, більше овочів.

8. Заведіть другий рахунок

Ви вже робите певні кроки і у вас залишаються вільні гроші. Сходіть в банк, відкрийте накопичувальний рахунок, переконайтеся що у вас немає до нього жодного доступу через інтернет (крім, можливо, перевірити стан) або карток. Перераховуйте туди все, що залишається. Краще в доларах.

9. Знайдіть партнера, живіть разом

Впевнені, що вам не забагато місця? Здайте вільну площу вдома, переїдьте з квартири в кімнату. Будь-які групові витрати менші за одноосібні: оренда, комунальні, їжа.

10. Продайте нарешті сервіз! І все решта продайте

За багато років довготривалих подорожей всі особисті речі деяких мандрівників вміщуються в один 65-ти літровий рюкзак. Нехай так не повинно бути в кожного і відразу, але навіщо вам 3 столові сервізи? Реєструйтесь на olx.ua і насолоджуйтесь тим, як швидко все розходиться.

11. Відключіть ТВ

І домашній телефон. І, скоріше за все, перегляньте ваш 3G пакет.

12. Підпишіться на розсилки усіх авіакомпаній,

що літають по дорозі вашого маршруту, та усіх інших корисних сайтів про подорожі, де підказують, як економити. До старту вашої мандрівки ще багато часу, і скоріше за все вам трапляться розпродажі за цей час. До-речі, ви вже підписалися?

13. Перестаньте

– ходити в кіно;
– постійно пити латте;
– жерти снеки.

Подивіться, скільки це вам коштує в рік: www.finishrich.com/lattefactor/. Не вражає? Ви читали скільки насправді коштує велосипедна подорож закордоном?

14. Менше вживайте алкоголь

Ха-ха. Але вам, все-рівно доведеться це зробити, якщо ви зібралися в справжню довгу подорож з пригодами. Алкоголь або мандри.

15. Киньте палити

Ні, серйозно. 13000000 людей кинуло палити після прочитання цієї книги: doc | pdf. Тринадцять мільйонів. Між іншим, ми серед них. Візьміть її з собою в автобус по дорозі на роботу.

16. Купіть флягу для води

Абсолютно дієво. Носіть із собою воду ча домашній чай. Компоти, соки, що завгодно. Забудьте про кока-колу, фанту і лемон-ті. До-речі: 2 літри води в холодні дні, і 2,5 в жаркі. Цю флягу ви потім візьмете у подорож.

17. Не впадайте в тотальну екомонію

Навіть якщо відкладання грошей – це ваша головна та велика ціль, залиште невеликий «фонд» на приємнощі. Повна економія завжди понижує рівень комфорту, і якщо її буде забагато, ви дуже швидко кинете цю затію. Дозвольте собі потратити фіксовану місячну суму на те, що вам просто хочеться.

21 Responses to "17 дієвих кроків для економії коштів на подорож"

 1. Pingback: 4 легкі кроки щоб наважитися | Мандруваки

 2. Oleh   October 11, 2015 at 7:37 pm

  з ebay не все так просто. Товари, які коштують більше ніж 150$ оподатковуються. І вже не так вигідно щось купляти.

  • Мандруваки   October 11, 2015 at 10:51 pm

   Розпитайте про це самі в support компанії Міст і про 10% broker fee, не все иак погано, як ви кажете 😉

   • Таня   October 11, 2015 at 11:38 pm

    якщо чесно, більша частина порад – мімо каси. Яка там кока-кола, кіно і гелексі за сім штук? ви в курсі, що найдешевші вітчизняні
    шкіряні черевички на дворічну дитину щас коштують 600 грн?)

    • Мандруваки   October 12, 2015 at 12:09 am

     Тетяно, якщо у вас зараз стоїть питання шкіряних черевичків для дворічної дитини, то очевидно, що ви не плануєте ближчим часом довгу (велосипедну) подорож по світі, і цей список, можливо, у вас не на часі.

     • Таня   October 12, 2015 at 11:31 am

      якщо мене вже занесло на цю сторінку, то, очевидно, все-таки на часі, як гадаєте? крім велосипедів у світі ще багато видів транспорту і способів мандрувати, в тому числі з дитиною, як не дивно

     • Мандруваки   October 12, 2015 at 1:00 pm

      Добре, тоді це прекрасно. Мало хто з українців з дідьми в такому віці подорожує. І бажаємо вам успіху в цьому.
      Список, який у вас пройшов “мимо каси” ніколи не претендував повністю підійти кожному. Але, ми раді, якщо бодай один пункт вам допоможе. Якщо ж у вас є інші поради, поділіться з нами, а ми поділимось з іншими. Тим більше, що нас немає жодного досвіду планувати подорожі з дітьми, ми й не претендуємо. А просто підколювати – не потрібно 🙂

     • Мандруваки   October 12, 2015 at 1:00 pm

      обре, тоді це прекрасно. Мало хто з українців з дідьми в такому віці подорожує. І бажаємо вам успіху в цьому.
      Список, який у вас пройшов “мимо каси” ніколи не претендував повністю підійти кожному. Але, ми раді, якщо бодай один пункт вам допоможе. Якщо ж у вас є інші поради, поділіться з нами, а ми поділимось з іншими. Тим більше, що нас немає жодного досвіду планувати подорожі з дітьми, ми й не претендуємо. А просто підколювати – не потрібно 🙂

     • Таня   October 12, 2015 at 1:11 pm

      а підколювання тут ні до чого. Просто розчарування від тексту, до якого слово “дієвих” в багатообіцяючому загу не дуже підходить. Бачте, такі поради – для мирного часу, коли людина заробляє нормально і просто не може зорганізуватися й зекономити гроші. Маю я право як читач на розчарування? дякую

    • bodyk   October 12, 2015 at 11:38 pm

     ну чому ж мімо каси. от про olx Орест написав, а між іншим шкіряні дитячі черевики на дворічну дитину там можна і за 100 грн купити. пишу з власного досвіду:)

     • Таня   October 13, 2015 at 1:10 am

      ясно, що можна – ми свої чудові шкіряні чобітки саме за таку суму вже місяць продаємо)) не бажаєте? Взуття – то до прикладу. Є безліч речей, які раніше миналися непомітно для бюджету, а цьогоріч відчутно заважають збору коштів на подорожі. Наприклад, банальний похід до терапевта чи заміна супінаторів. Відмовитися від кока-коли – то не штука, тут таке, що багатьом бажаючим мандрувати доведеться, схоже, відмовитися від життєво необхідного

     • bodyk   October 13, 2015 at 12:22 pm

      в принципі бажаємо, але ми саме в мандрах, тож поки не купимо)

     • Таня   October 13, 2015 at 2:12 pm

      якщо з дитиною, то просимо поділитися ідеями маршрутів)

     • bodyk   October 13, 2015 at 3:20 pm

      з дитиною:)
      тато, мама і синочок (1 рік і 11 місяців)
      як на мене, в маршруті можуть бути будь-які країни з нормальною соціальною і епідеміологічною обстановкою та теплим кліматом.
      Конкретно в нашому випадку все простіше, бо за час попередніх подорожей в нас з’явилися дуже добрі друзі (я б їх назвав новими родинами) в Грузії і Тайланді. До них і їдемо. + Малайзія як сполучна ланка

     • Мандруваки   October 13, 2015 at 3:26 pm

      Клас! Зайдіть на Пенангу до наших!

     • bodyk   October 13, 2015 at 3:51 pm

      ми б не тільки зайшли, а й зупинилися у наших на кілька днів) як з ними краще зв’язатися? через фб сторінку?

     • Мандруваки   October 13, 2015 at 4:04 pm

      Хостел уже не наш, він вже чужий, але трохи “наших” ще там лишилося 🙂 Найкраще через букінг і забронювати, принаймні так було раніше

 3. Ridens   October 12, 2015 at 4:18 pm

  клас, більше б таких практичних статей

  • Мандруваки   October 12, 2015 at 6:29 pm

   дякуємо! з вашими “клас” їх буде більше.

 4. Оксана Анаско   October 12, 2015 at 11:49 pm

  А мені сподобалась порада “Знайти партнера і економити” )) Ось так як два файли відіслати ))

  • Мандруваки   October 13, 2015 at 3:24 pm

   🙂
   Оксано, можна почати просто з партнера по хаті!

You must be logged in to post a comment Login